Kaip pasirinkti geriausią auto nuomos įmonę?

Kaip pasirinkti geriausią auto nuomos įmonę?

Priežasčių, kodėl gali prisireikti išsinuomoti automobilį gali būti įvairiausių. Dažniausiai automobilių nuomos paslaugomis naudojasi iš užsienio grįžtantys emigrantai, čia atkeliaujantys turistai, į kitą miestą verslo reikalais vykstantys asmenys bei asmenys ir šeimos kelionėse.

Ir kai ateina metas išsinuomoti automobilį, pasirinkimas gali atrodyti begalinis. Vien Lietuvoje veikia daugiau nei 10 automobilių nuomos įmonių: tiek vietinių, tiek tarptautinių. Bet toks didžiulis pasirinkimas iškelia savų klausimų. Kaip įsitikinti, kad priimate geriausią auto nuomos pasiūlymą? Kaip žinoti, kad už nuomą nepermokate? O dar svarbiau, kaip įsitikinti, kad transporto priemonę nuomojatės iš įmonės, kuria tikrai galite pasitikėti?

Atsakydami į šiuos klausimus ir siekdami padėti išsirinkti geriausią automobilių nuomos įmonę Lietuvoje, parengėme keletą patarimų, kurie padės palengvinti šį procesą. Vadovaudamiesi šiomis gairėmis galėsite surasti patikimą auto nuomos įmonę ir keliauti be rūpesčių!

Supraskite savo konkrečius poreikius

Pirmasis žingsnis siekiant susiaurinti automobilių nuomos pasirinkimą – žinoti, ko jums reikia iš transporto priemonės. Ar ieškote nedidelio ekonomiško automobilio, ar labiau reikia didesnio visureigis? Ar automobilis jums reikalingas reprezentaciniai verslo tikslais ar ilgoms kelionėms? Jums reikia automobilio važinėtis tik Lietuvoje ar ketinate vykti ir į užsienio šalis? Ar jums reikia papildomų funkcijų, pavyzdžiui, GPS navigacijos ar vaikiškos kėdutės?

Žinodami, ko jums konkrečiai reikia, galėsite atitinkamai susiaurinti pasirinkimą. Ne visos auto nuomos įmonės Lietuvoje galės jums pasiūlyti vienodai jūsų poreikius atitinkančius automobilius. Vienos įmonės specializuojasi naujausių ir prabangiausių automobilių nuomoje, kitos – ekonomiškų ir senesnių transporto priemonių nuomoje. Tiksliai žinant savo poreikį bus daug lengviau išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį nuomotoją.

Žinokite savo galimybes

Taip pat svarbu žinoti ir savo galimybes, kas dažniausiai reiškia biudžetą. Automobilių nuomos įmonių įkainiai gali skirtis labai smarkiai. Dažniausiai tai priklauso nuo nuomojamo automobilio markės, modelio, kokybės ir pagaminimo metų. Bet ir pačios nuomos įmonės gali turėti savo kainodarą: vienos jų tiesiog automobilius nuomoja brangiau už kitas.

Žinodami savo biudžeto galimybes, galėsite dar labiau susiaurinti jums prieinamų nuomotojų sąrašą.

Patikrinkite reputaciją ir klientų atsiliepimus

Labai svarbu patikrinti įmonės reputaciją ir pasidomėti buvusių klientų atsiliepimais. Tikrindami reputaciją, ieškokite ne tik pliko įvertinimo (kuriuo labai lengva manipuliuoti ir kuris nepateikia jokios reikšmingos informacijos). Labiausiai dėmesį atkreipkite į visus rastus neigiamus ar kritiškus atsiliepimus. Taip pat įvertinkite jų dažnumą ir turinį.

Jei matysite, kad žmonės dažnai skundžiasi klientų aptarnavimu ar apgaulinga įmonės apskaita – turėkite tai omenyje. Kai kurios auto nuomos įmonės siekia pasipelnyti nuskaitydamos depozito pinigus už tariamus nuomos sutarties sąlygos pažeidimus. Jei tai klientams nutinka dažnai – įvertinkite tai, prieš įsipareigodami įmonei ir patikėdami jai savo depozitą.

Įvertinkite klientų aptarnavimą

Svarbu rasti automobilių nuomos bendrovę, kuri siūlo gerą klientų aptarnavimą. Automobilių nuoma – tai ne tik pinigų sumokėjimas ir automobilio raktelių pasiėmimas. Nustebtumėte sužinoję, kiek daug įvairiausių dalykų gali prireikti spręsti su įmonės atstovais. Jei įmonė neturi pakankamai darbuotojų – galite susidurti su problemomis, jei norėsite spręsti susidariusią problemą.

Taip pat įvertinkite ir kokią pagalbą įmonė įsipareigoja jums suteikti. Pavyzdžiui, patikrinkite, ar ji teikia 24 valandų pagalbą kelyje nelaimės atveju. Taip pat pasidomėkite jų rezervacijos atšaukimo taisyklėmis ir galimais papildomais mokesčiais, kuriuos gali reikėti sumokėti vėluojant grąžinti automobilį, taip pat viršijant ridą. Visa tai susiję su klientų aptarnavimu, jo kokybe.

Lengviausia klientų aptarnavimą įvertinti kartu vertinant ir bendrą įmonės reputaciją, t.y. skaitant klientų atsiliepimus.

Ieškokite specialių pasiūlymų, akcijų, nuolaidų

Patikrinkite kiekvienos automobilių nuomos bendrovės interneto svetaines, kad sužinotumėte, kokių specialių pasiūlymų, akcijų ar nuolaidų jos gali jums pasiūlyti. Kai kurios bendrovės siūlo nuolaidas ilgalaikės nuomos atveju arba lojalumo taškus ir nuolaidas grįžtantiems klientams. Pastaruoju atveju gali labiau apsimokėti nuomotis iš įmonės, kurios automobilius esate nuomojąsi anksčiau.

Taip pat atkreipkite dėmesį į nuomos laikotarpį. Auto nuomos įmonės įvairias akcijas dažniausiai taiko ne sezono ir ne piko metu, pvz. rudenį, kuomet automobilių nuomos paslaugų paklausa būna mažesnė.

Vienaip ar kitaip, prieš rezervuodami automobilį būtinai pasidomėkite apie tokius specialius, akcinius pasiūlymus bei taikomas nuolaidas.

Patikrinkite papildomų paslaugų ir įrangos kainas

Taip pat turėtumėte patikrinti visų papildomų paslaugų, kurių jums gali prireikti, pavyzdžiui, vaikiškų automobilinių kėdučių, slidžių laikiklių ar GPS navigacijos sistemų, kainas. Būtinai pasiteiraukite, ar šioms papildomos paslaugo yra taikomos nuolaidos. Dažniausiai tą galite matyti rezervuojantis automobilį internetu: rezervacijos puslapyje būna nurodytos konkrečios kiekvienos papildomos paslaugos ir papildomos įrangas nuomos kainos.

Turėkite omenyje, kad kartais nuomos kaina gali išsipūsti dėl privalomų papildomų paslaugų. Pavyzdžiui, kai kurios įmonės taiko papildomą mokestį jauniems vairuotojams. Todėl net jei iš pirmo žvilgsnio įmonės kainodara atrodo pigiausia, privalėdami susimokėti už jauno vairuotojo statusą, galiausiai galite sumokėti daugiau.

Susipažinkite su nuomos sąlygomis ir įmonės taisyklėmis

Būkite susipažinę su pasirašoma nuomos sutartimi ir klauskite, jei nesate tikri dėl kokių nors detalių ar sutarties punktų. Svarbu žinoti, ką apima ir ko neapima jūsų draudimas, taip pat kokią atsakomybę galite prisiimti įvykus avarijai, sugadinus automobilį ar įbrėžus jo bamperį ar kėbulą. Prieš pasirašydami nuomos sutartį, įsitikinkite, kad suprantate visas sąlygas – taip būsite tikri, kad kelionė vyks sklandžiai ir visą nuomos laikotarpį bei grąžinant automobilį nesusidursite su kokiomis nors problemomis.

Būtent papildomi nuskaičiavimai nuo palikto užstato (depozito) yra dažnas klientų nusiskundimas.

Todėl prieš priimdami galutinį sprendimą, būtinai atidžiai perskaitykite visas sąlygas. Atkreipkite dėmesį į tokias detales, kaip draudimo sąlygos, vėlavimo mokesčiai, papildomo vairuotojo mokesčiai ir degalų naudojimo taisyklės. Svarbu tiksliai žinoti, kas yra apdrausta, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą, kurią bendrovę pasirinkti.

Užsisakykite anksčiau ir gaukite geriausias kainas

Pagrindinė taisyklė – užsisakyti automobilio nuomą kuo anksčiau. Taip galėsite pasinaudoti ankstyvo nuomos mokesčio tarifais ir kitomis nuolaidomis, kurios gali būti taikomos. Be to, rezervuodami automobilį iš anksto, būsite užtikrinti, kad juo tikrai galėsite pasinaudoti. Kartais nutinka taip, kad dėl rezervacijos paskutinę minutę, įvyksta klaidos ir klientai visgi negali pasinaudoti išsinuomotais automobiliais. Tai – dar vienas dažnas nusiskundimas nuomotojų tarpe.

Prieš išvykdami patikrinkite savo transporto priemonę

Išsirinkę nuomojamą automobilį, prieš išvažiuodami iš aikštelės būtinai jį nuodugniai apžiūrėkite. Ieškokite bet kokių apgadinimo požymių ir užsirašykite viską, ką pastebite. Taip grąžindami transporto priemonę nebūsite atsakingi už bet kokius anksčiau padarytus pažeidimus ar įbrėžimus. Priešingu atveju, neapžiūrėjus automobilio ir neįvertinus jo būklės, nuomos įmonė gali nuskaičiuoti pinigus nuo jūsų depozito ar kredito kortelės už įbrėžimus, kurie nėra jūsų atsakomybė.

Išvada

Atsižvelgę į visus šiuos punktus, ieškodami nuomojamų automobilių, galėsite rasti puikų pasiūlymą ir būsite ramūs, žinodami, kad priėmėte pagrįstą sprendimą. Taigi, prieš rezervuodami automobilį ir jį išsinuomodami, susipažinkite su visų Lietuvoje veikiančių automobilių nuomos įmonių paslaugų sąlygomis ir jas palyginkite. Tik taip užsitikrinsite geriausią kainą ir kokybišką klientų aptarnavimą.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Automobilių nuoma - visi nuomotojai vienoje vietoje | Venirent.lt
Logo
Enable registration in settings - general